17.06.2020

ASUS представляє материнські плати на базі чипсета AMD B550

Компанія ASUS оголошує про вихід материнських плат із новітнім чипсетом AMD B550, який дає змогу використовувати можливості високошвидкісної шини PCI Express 4.0 у недорогих ПК.

Материнські плати на базі чипсета AMD B550 підтримують 20 ліній PCIe 4.0 загального призначення від процесорів AMD Ryzen третього покоління. Основний слот PCIe на всіх нових платах ASUS B550 пропонує 16 ліній PCIe 4.0, крім того на них забезпечується підтримка до чотирьох портів USB 3.2 Gen 2 (10 Гбіт/с) із підключенням безпосередньо до процесора AMD Ryzen третього покоління.ASUS також оснастила материнські плати серії B550 корисними функціями й технологіями, зокрема підтримкою Wi-Fi 6, Ethernet із пропускною здатністю 2,5 Гбіт/с, надійною системою живлення, підтримкою високошвидкісної оперативної пам'яті, функцією BIOS Flashback і усуненням перешкод на аудіовході на базі алгоритмів штучного інтелекту.

Компанія ASUS представила загалом 11 материнських плат серії B550 у трьох традиційних лінійках. Плати лінійки ROG Strix займають топову нішу, володіючи багатими можливостями й інноваційними функціями, як-от оптимізована система живлення з якісним охолодженням, покращений звук, а також підтримка 2.5G Ethernet і Wi-Fi 6 за допомогою контролерів Intel. В ігрових платах лінійки TUF поєднуються високотехнологічні функції з надійними перевіреними компонентами, а в лінійці Prime зібрані всі функції, необхідні для систем під будь-які завдання.

ROG Strix B550-E Gaming

Ця плата створена для роботи з високопродуктивними процесорами AMD та дає можливість встановити кілька карт розширення. 14+2 фаз живлення забезпечують стабільне електроживлення багатоядерних процесорів і модулів пам'яті при високих навантаженнях, у той час як посилені слоти PCIe x16 (технологія SafeSlots) дають змогу створювати конфігурації з кількома відеокартами (SLI™ або CrossFireX™). Додаткові функції включають в себе BIOS FlashBack для оновлення прошивки без процесора та FlexKey для гнучкого перепризначення кнопки скидання.

Шість роз'ємів для підключення вентиляторів на Strix B550-E Gaming, а також спеціальні роз'єми для підключення помп водяного охолодження надають широкі можливості для моддингу. Програмні засоби керування Q-Fan з автоматичним визначенням швидкості обертання вентилятора й кількома профілями дають можливість легко знизити температуру та рівень шуму ПК. Два слоти M.2 підтримують встановлення накопичувачів довжиною до 110 мм, причому обидва слоти закриті радіаторами для запобігання перегріванню при інтенсивних навантаженнях. Материнська плата Strix B550-E Gaming також оснащена контролерами 2.5G Ethernet і Wi-Fi 6 від Intel. У числі сильних сторін материнської плати Strix B550-E Gaming варто згадати три роз'єми USB 3.2 Gen 2, а також кілька портів USB 3.2 Gen 1 і USB 2.0.

ROG Strix B550-F Gaming (Wi-Fi)

Плата є ідеальним рішенням для користувачів ПК, яким потрібна орієнтована на продуктивність плата з привабливим зовнішнім виглядом. 12+2 фаз живлення готові для роботи з топовими процесорами Ryzen, а 8+4-контактні роз'єми живлення ProCool забезпечують надійну подачу живлення.

Ця модель також використовує контролери 2.5G Ethernet і Wi-Fi 6 від Intel. Strix B550-F Gaming (Wi-Fi) відповідає стилю сімейства ROG Strix і виглядає досить яскраво завдяки привабливому логотипу й нанесеному кібертекстовому малюнку. Щоб додати до збірки індивідуальності користувачеві надається ряд роз'ємів для підключення LED-стрічок із підтримкою технології Aura Sync.

ROG Strix B550-I Gaming

Материнська плата ROG Strix B550-I Gaming розроблена для невеликих збірок із великими амбіціями. Strix B550-I Gaming може керувати сумісними модулями оперативної пам'яті на швидкостях до 5100 МГц і вище, використовуючи переваги коротких доріжок між слотами пам'яті та процесором. Зона VRM з 8+2 фазами живлення оптимізована для чипів Ryzen 3-го покоління. Активне охолодження VRM і восьмиконтактний роз'єм із фірмовою конструкцією ProCool II забезпечують стабільну подачу живлення в обмеженому просторі корпусів Mini-ITX.

Плата використовує контролери 2.5G Ethernet і Wi-Fi 6 від Intel і оснащена попередньо встановленою панеллю введення-виведення з портами USB 3.2 Gen 2 Type-C і Type- A. Усі 3,5-мм роз'єми мають світлодіодне підсвічування, яке спрощує їх ідентифікацію при підключенні аналогових колонок, гарнітур і мікрофонів.

ASUS TUF Gaming B550-Plus

Материнська плата ASUS TUF Gaming B550-Plus оснащена 8+2 фазами живлення та безліччю радіаторів великого розміру в зоні VRM, чипсета й накопичувачів M.2, які забезпечують охолодження всіх основних компонентів при високих навантаженнях. Основний слот PCIe 4.0 x16 посилений за технологією SafeSlot для встановлення важких відеокарт, а роз'єм живлення ProCool забезпечує додаткову стабільність при використанні енергоємних процесорів.

Обидва слоти M.2 вміщають накопичувачі довжиною до 110 мм, а пара слотів PCIe x16 підтримує конфігурації CrossFireX. Кнопка BIOS FlashBack розташована поруч з одним із портів для оновлення UEFI без використання процесора.

TUF Gaming B550-Plus підтримує стандарт 2.5G Ethernet і має слот M.2 для встановлення модуля Wi-Fi 6 і Bluetooth 5.1. Аудіокодек Realtek S1200A у цій моделі підтримує технологію віртуалізації об'ємного звуку DTS Custom.

Сіро-чорна колірна гамма TUF Gaming і жовті акценти створюють стильний образ, який стане чудовим фоном для експериментів з RGB-підсвічуванням.

TUF Gaming B550M-Plus (Wi-Fi)

Материнська плата ASUS TUF Gaming B550M-Plus (Wi-Fi) отримала багато функцій TUF Gaming B550-Plus, але адаптує їх під особливості компактнішого форм-фактора microATX. Ця плата містить пару слотів PCIe x16 і M.2, як і ATX-версія. Відмінність полягає в тому, що один зі слотів M.2 приймає стандартні 80 мм пристрої замість довших 110 мм.

TUF Gaming B550M-Plus постачається в двох варіантах: із модулем Intel AX200 для підтримки Wi-Fi 6 і Bluetooth 5.1 на борту або без нього. Незалежно від того, який із варіантів вибере користувач, йому надається можливість підключення до мережі Ethernet зі швидкістю 2,5 Гбіт/с, аудіокодек Realtek S1200A із підтримкою DTS Custom, а також безліч роз'ємів для підключення вентиляторів і RGB-стрічок.

ASUS Prime B550-Plus

Чудова материнська плата, яка підійде для ігрового ПК середнього цінового сегмента та як міцна основа для продуктивної робочої станції на базі платформи AMD. Ця модель ідеально підходить для встановлення процесорів Ryzen середнього рівня та оснащена радіаторами в зоні VRM і чипсета для забезпечення стабільності при навантаженнях.

Два слоти PCIe x16 підтримують конфігурацію CrossFireX, якщо користувачеві потрібно робота з двома відеокартами одночасно, у той час як пара слотів M.2 приймає накопичувачі довжиною до 110 мм. Якщо розташованих на задній панелі введення-виведення портів USB 3.2 Gen 2 користувачеві недостатньо, він може використовувати додаткову карту розширення ASUS ThunderboltEX 3. Дизайн Prime B550-Plus досить нейтральний і добре підходить як для того, щоб застосовуватися в класичній збірці, так і щоб стати основою яскравого ігрового ПК з багатим підсвічуванням.

ASUS Prime B550M-A (Wi-Fi)

ASUS Prime B550M-A (Wi-Fi) стане кращим вибором у тих ситуаціях, коли потрібен компактний ПК для дому або офісу. Цей варіант пропонує майже ті ж характеристики, що й Prime B550-Plus, але використовує компактний форм-фактор microATX. ASUS пропонує Prime B550M-A або тільки з підтримкою Gigabit Ethernet, або у версії з адаптером Intel AX200 Wi-Fi 6 і Bluetooth 5.1.

ASUS Prime B550M-K

Компактний форм-фактор microATX материнської плати ASUS Prime B550M-K дає користувачам можливість економити простір без шкоди для можливостей підключення. Плата дає змогу встановити два M.2 накопичувачі, її задня панель введення/виведення містить два порти USB 3.2 Gen 2 й чотири роз'єми USB 3.2 Gen 1, що забезпечує достатню пропускну здатність підключених периферійних пристроїв. Порти HDMI, DVI-D і D-sub надають Prime B550M-K безліч можливостей для процесорів із вбудованою графікою.

Материнські плати ASUS на базі чипсета AMD B550 вже розвантажуються на складі

PRIME_B550M-A Материнcька плата ASUS PRIME_B550M-A sAM4 B550 4xDDR4 M.2 HDMI-DVI-VGA mATX
PRIME_B550M-K Материнcька плата ASUS PRIME_B550M-K sAM4 B550 4xDDR4 M.2 HDMI-DVI-VGA mATX
STRIX_B550-E_GAMING Материнcька плата ASUS STRIX_B550-E_GAMING sAM4 B550 4xDDR4 M.2 HDMI-DP Wi-Fi!!!BT ATX
STRIX_B550-F_GAM_WI-FI Материнcька плата ASUS STRIX_B550-F_GAM_WI-FI sAM4 B550 4xDDR4 M.2 HDMI-DP Wi-Fi!!!BT ATX
STRIX_B550-F_GAMING Материнcька плата ASUS STRIX_B550-F_GAMING sAM4 B550 4xDDR4 M.2 HDMI-DP ATX
TUF_GAM_B550M-PLUS_WI-FI Материнcька плата ASUS TUF_GAM_B550M-PLUS_WI-FI sAM4 B550 4xDDR4 M.2 HDMI-DP Wi-Fi!!!BT mATX
TUF_GAMING_B550-PLUS Материнcька плата ASUS TUF_GAMING_B550-PLUS sAM4 B550 4xDDR4 M.2 HDMI-DP ATX
TUF_GAMING_B550M-PLUS Материнcька плата ASUS TUF_GAMING_B550M-PLUS sAM4 B550 4xDDR4 M.2 HDMI-DP mATX